معرفی کشور اروگوئه

پنج‌شنبه 17 خرداد 1397 ساعت 14:50
معرفی کشور اروگوئه 

کشور اروگوئه با مساحت تنها ۱۷۶ هزار کیلومتر مربع، یکی از کوچکترین کشورهای آمریکای جنوبی است که در سمت جنوب شرقی این قاره قرار گرفته است. جمعیت این کشور ۳٫۴ میلیون نفر است که از این تعداد تقریبا ۵۰ درصد آن در پایتخت این کشور و در شهر مونته‌ویدئو ساکن هستند. پایتخت این کشور، جنوبی ترین پایتخت امریکای لاتین و شهری بندری است که در اقتصاد این کشور نقش اساسی داشته و بیشتر جمعیت آن را اروپایی ها تشکیل داده اند. این سرزمین، نخستین بار در پنجم ژانویه سال ۱۵۱۶ میلادی در جریان اکتشافات دریانوردان اسپانیایى کشف شد. اروگوئه تا ۲۰۰ سال پیش کشوری مستعمره بوده و تحت قیومیت اسپانیا قرار داشت و در سال ۱۸۲۵ اعلام استقلال کرد که سه سال بعد هم این استقلال به رسمیت شناخته شد.

 

اروگوئه دومین کشور کوچک مستقل در آمریکای جنوبی است و فقط از سورینام بزرگتر است. این کشور مراحل پیشرفت را در ابعاد اقتصادی، سیاسی و فرهنگی عمدتا در ابتدای قرن بیستم شروع کرد به طوری که تا دهه پنجاه این قرن، به سوئیس آمریکای لاتین معروف بود. آنجا یکی از پیشرفته‌ترین و مرفه‌ترین کشورهای آمریکا لاتین به شمار رفته و بخش کشاورزی، دامداری و ماهی‌گیری، مهمترین بخش‌های اقتصادی این کشور محسوب می شوند. اروگوئه دارای آب و هوای معتدلی بوده و جاذبه های توریستی و گردشگری زیادی دارد.

 

از نویسندگان و شعرای معروف این کشور به اختصار می توان به خوزه انریکه رودو مقاله‌نویس و اندیشمند، خانم دلمیرا آگوستینی معروف ترین شاعر اروگوئه، مارید لوررو داستان نویس و ادواردو گالیانو نویسنده و مفسر اجتماعی معروف آمریکای لاتین اشاره کرد.

 

   شهر مونته‌ویدئو پایتخت کشور اروگوئه

 اگر قصد سفر به اروگوئه را دارید: 

شاید برایتان جالب باشد، کشوری به این کوچکی به اندازه خود جمعیتش، هر ساله پذیرای گردشگران زیادی از سرتاسر جهان به خصوص اسپانیایی زبان ها است. هر ساله به طور متوسط سه میلیون گردشگر به این کشور زیبا سفر می کنند. کشوری که جاذبه های توریستی فراوانی هم دارد و هر کسی که به اروگوئه سفر کرده خاطرات خوب و خوشی را از این کشور به یاد دارد. از جمله مکان های گردش پذیر در اروگوئه از به اختصار می توان به سالن تئاتر سولیس در پایتخت این کشور، ساختمان پالاسیو سالوو با معماری خاص خودش، کلیسای جامع مونته ویدئو و مجسمه ای عجیبی که در ساحل براوا این کشور قرار گرفته و به شکل دستی است که از زیر شن های ساحل بیرون امده است اشاره کرد.

 

در مجموع گردشگری، ۷ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را شکل داده و ۶٫۶ درصد کل مشاغل این کشور را در برمی گیرد. اروگوئه دارای آب و هوای معتدل است و دمای آن نه زیاد گرم است و نه سرد . تابستان، بهار و پاییز، بهترین فصل هایی است که می توان از اروگوئه بازدید کرد. اگر قصد دارید که از سواحل زیبای آن لذت ببرید، باید در زمان تابستان از اروگوئه دیدن کنید که بین ماه دسامبر و مارس است.

 

   مجسمه دستی از زیر شن ها در ساحل بِراوای اروگوئه

معرفی کشور اروگوئه

معرفی کشور اروگوئه


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.